13 listopad 2023

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na południu regionu

zdjęcie: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem na południu regionu / pixabay/2181904
W nocy z poniedziałku na wtorek na południu województwa spodziewany jest silny wiatr, osiągający w porywach do 80 km/h - poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu.
REKLAMA

Jak przekazało WCZK, IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla powiatu głubczyckiego, nyskiego i prudnickiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 22 w poniedziałek do godziny 9 we wtorek.

Według przewidywań meteorologów, w obszarze objętym ostrzeżeniem spodziewany się silny wiatr o średniej prędkości 35-45 km/h, osiągający w porywach do 80 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 75 procent.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Krapkowice
-4.8°C
wschód słońca: 07:23
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krapkowicach

kiedy
2024-01-21 17:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Walce, Ul....
wstęp biletowany