11 listopad 2023

Zlikwidowano nielegalny salon gier

zdjęcie: Zlikwidowano nielegalny salon gier / pixabay/5012428
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali nielegalny salon gier w powiecie nyskim - poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Opolu.
REKLAMA

Jak przekazała IAS w Opolu, funkcjonariusze KAS skontrolowali lokal w powiecie nyskim, gdzie urządzano nielegalne gry hazardowe. Na miejscu znaleźli trzy automaty do gier, w których było blisko 10 tysięcy złotych gotówki pozostawionych przez graczy.

Funkcjonariusze przeprowadzili eksperyment potwierdzający hazardowy charakter urządzeń. Po zakończeniu czynności kontrolnych, automaty zatrzymano i przewieziono do magazynu. Postępowanie karne skarbowe i administracyjne w tej sprawie prowadzi opolski Urząd Celno-Skarbowy.

Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia.

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega, że legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się wyłącznie w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i w kasynach gry posiadających koncesję. O oferowaniu nielegalnych gier hazardowych można poinformować służby dzwoniąc pod nr tel. 800 060 000 lub wysyłając e-mail na: powiadomKAS@mf.gov.pl (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Krapkowice
-4.6°C
wschód słońca: 07:23
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krapkowicach

kiedy
2024-01-21 17:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Walce, Ul....
wstęp biletowany