13 listopad 2023

Transport nielegalnych papierosów zatrzymali funkcjonariusze KAS

zdjęcie: Transport nielegalnych papierosów zatrzymali funkcjonariusze KAS / pixabay/110849
Transport niemal miliona papierosów bez znaków akcyzy o wartości rynkowej 703 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Jak poinformowała Izba Skarbowa w Opolu, na wprowadzeniu papierosów do obrotu Skarb Państwa mógł stracić 1,12 mln zł podatku.
REKLAMA

Na odcinku drogi krajowej DK45 w Krapkowicach funkcjonariusze opolskiej KAS zatrzymali do kontroli samochód dostawczy. Kierujący pojazdem nie posiadał dokumentów dotyczących przewożonego towaru.

W przestrzeni ładunkowej, funkcjonariusze znaleźli kartony oznakowane etykietami stosowanymi przy przewozie delikatnych przedmiotów, np. szkła. Po otwarciu pudeł, mundurowi ustalili, że w pudłach znajdowały się paczki papierosów znanej marki. W pojeździe było 58 kartonów zawierających 928 tys. sztuk papierosów.

Jak informuje IS w Opolu, wartość rynkowa wykrytego towaru wynosi 703 443 zł. Gdyby towar trafił do sprzedaży, straty skarbu państwa w podatku akcyzowym i VAT wyniosłyby 1 132 450 zł.

Osobom próbującym wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń i wyroby tytoniowe grozi odpowiedzialność karna i karna skarbowa. Postępowanie w sprawie prowadzi Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Krapkowice
-4.8°C
wschód słońca: 07:23
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krapkowicach

kiedy
2024-01-21 17:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Walce, Ul....
wstęp biletowany