8 listopad 2023

Sprawca serii kradzieży w rękach policji; kradł portfele w przedpokojach

zdjęcie: Sprawca serii kradzieży w rękach policji; kradł portfele w przedpokojach / pixabay/2668463
Policjanci z Brzegu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o szereg kradzieży mieszkaniowych. Korzystał z nieuwagi domowników, przez niezamknięte drzwi wchodził do przedpokojów i kradł ich portfele - poinformowała w środę KW Policji w Opolu.
REKLAMA

Kilka dni temu jeden z mieszkańców Brzegu poinformował policję, że do jego mieszkania wszedł mężczyzna i ukradł leżący w przedpokoju portfel. Zawiadamiającemu udało się dogonić go na klatce schodowej i odebrać łup złodziejowi, po czym ten uciekł.

Na podstawie rysopisu policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Na jednej z ulic miasta funkcjonariusze pionu kryminalnego zauważyli mężczyznę odpowiadającego opisowi. Po zatrzymaniu przewieziono go na komendę. Tam okazało się, że zatrzymany ma już na swoim koncie szereg podobnych kradzieży. Najczęściej pokrzywdzeni tracili portfele, dokumenty i karty płatnicze, które zostawiali w przedpokojach, nie zamykając drzwi do swoich mieszkań.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany skradzionymi kartami płacił zbliżeniowo za zakupy spożywcze. Spowodował straty oszacowane na blisko 6 tysięcy złotych. W związku ze sprawą został zatrzymany również 23-letni znajomy mężczyzny. Jak ustalili śledczy, dwukrotnie miał korzystać z wcześniej skradzionej karty płatniczej przy zakupach.

Starszy z mężczyzn łącznie usłyszał 7 zarzutów. Wszystkie dotyczyły kradzieży dokumentów, pieniędzy, a także włamań na konta bankowe. Ze względu na działanie w warunkach recydywy grozi mu kara do 15 lat więzienia. Natomiast młodszy usłyszał dwa zarzuty, które dotyczyły kradzieży i włamań na konto bankowe. Grozi mu do 10 lat więzienia.(PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Krapkowice
-4.6°C
wschód słońca: 07:23
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krapkowicach

kiedy
2024-01-21 17:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Walce, Ul....
wstęp biletowany