10 styczeń 2020

Policjanci ze „Speed” zatrzymali prawo jazdy 23-latkowi, ale to dopiero początek problemów…

fot. KPP Krapkowice
Funkcjonariusze z krapkowickiej grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia 23-letniemu właścicielowi hyundaia. Mężczyzna w Dobrej (gmina Strzeleczki) na drodze wojewódzkiej znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Próba zatrzymania przez policjantów, podjęcia kontroli zakończyła się pościgiem, zniszczonym samochodem i uszkodzonym ogrodzeniem posesji. Mężczyzna teraz będzie odpowiadał już nie za wykroczenia a za przestępstwa za które grozi mu nawet do 5 lat więzienia.
REKLAMA

Policjanci z krapkowickiej grupy „Speed” działają tam gdzie kierowcy dopuszczają się agresywnych zachowań oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń, m.in. takich jak przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie. Podczas codziennej służby zwracają szczególna uwagę na kierujących, którzy rażąco naruszają obowiązujące przepisy i stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W naszym rejonie patrolują autostradę A 4, drogę krajową 45, drogi wojewódzkie 409, 416 i 423 weryfikują też zgłaszane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa wykroczenia drogowe.

W ostatnią środę tuż przed południem, policjanci z ruchu drogowego podczas patrolu drogi wojewódzkiej nr 409 w miejscowości Dobra (gmina Strzeleczki) ujawnili kierującego osobowym hyundaiem, który rażąco przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Próba zatrzymania przez policjantów „pirata drogowego” zakończyła się przez tego ostatniego podjęciem ucieczki. Policyjny pościg z wykorzystaniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych zakończył się dla kierowcy hyundaia już w następnej miejscowości na ogrodzeniu posesji.

Policjanci z drogówki szybko ustalili co było powodem podjęcia się przez 23-latniego mieszkańca powiatu nyskiego tak niebezpiecznej decyzji o próbie ucieczki przed policyjną kontrolą.

Badanie alko testem wykazało u mężczyzny prawie 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Decyzja kierowcy o jeździe samochodem w stanie nietrzeźwym zakończyła się dla 23-latka zatrzymaniem uprawnień oraz wszczęciu postępowania karnego za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krapkowicach

kiedy
2020-02-09 17:00
miejsce
Krapkowicki Dom Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-14 19:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Gogolin,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-15 18:00
miejsce
M-GOK, Głogówek, ul. Batorego 10
wstęp biletowany
kiedy
2020-02-23 18:00
miejsce
Krapkowicki Dom Kultury,...
wstęp biletowany