20 listopad 2023

Chciał pomóc amerykańskiemu żołnierzowi– stracił blisko 19 tysięcy złotych

zdjęcie: Chciał pomóc amerykańskiemu żołnierzowi– stracił blisko 19 tysięcy złotych / pixabay/4653841
Oszuści co chwilę zmieniają przestępcze sposoby działania i schematy, tak aby wyłudzić nasze pieniądze. Wielokrotnie apelujemy aby być czujnym podczas przekazywania jakichkolwiek pieniędzy osobom, które "nagle" ich potrzebują. Tym razem doszło do oszustwa, w którym koleżanka sprzed lat, która obecnie ma być żołnierzem amerykańskiej armii, zwróciła się o pomoc do mieszkańca Gogolina. Mężczyzna w wyniku tego oszustwa stracił prawie 19 tysięcy złotych.
REKLAMA

Przestępcy wciąż zmieniają swoje metody, aby nas oszukać i wyłudzić nasze oszczędności. Tym razem doszło do oszustwa na 41-latku, który otrzymał informację od swojej koleżanki sprzed lat, że w związku z sytuacją na świecie, niezbędne są jej pieniądze na powrót do ojczyzny. Kobieta poinformowała go, że obecnie jest żołnierzem USA i aby uniknąć kolejnej misji wojennej, potrzebuje jego pomocy.

Nieświadomy oszustwa mieszkaniec Gogolina, przelał blisko 19 tysięcy złotych na wskazane w korespondencji konta. Dopiero po dwóch transakcjach, kiedy oszuści zwrócili się o kolejne pieniądze, mężczyzna zorientował się, że prawdopodobnie został oszukany.

Ta i wszystkie podobne historie pokazują jak bardzo należy być ostrożnym podczas dokonywania jakichkolwiek przelewów zanim będziemy pewni co do personaliów i zamiarów osoby, z którą rozmawiamy w sieci.

Jak nie paść ofiarą oszustwa internetowego? Pamiętaj:

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Krapkowice
-4.6°C
wschód słońca: 07:23
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krapkowicach

kiedy
2024-01-21 17:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Walce, Ul....
wstęp biletowany