15 listopad 2023

Areszt dla sprawców bójki

zdjęcie: Areszt dla sprawców bójki / pixabay/4712884
Na wniosek śledczych sąd zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o pobicie 20 i 23 latka w Brzegu. Jak poinformowała w środę KW Policji w Opolu, podejrzanym w wieku 20 i 28 lat grozi do 5 lat więzienia.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło w Brzegu. Dyżurny policji otrzymał informację o bójce przed jednym z lokali rozrywkowych. Wysłany na miejsce patrol zastał na miejscu dwóch pobitych mężczyzn, którzy z różnego rodzaju obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili, że sprawcami pobicia byli dwaj mężczyźni, którzy wulgarnie zwyzywali pokrzywdzonych, a następnie zaczęli ich bić pięściami i skórzanym paskiem po głowie. Natychmiast rozpoczęto poszukiwanie sprawców. Pierwszego, 28-letniego mężczyznę, zatrzymano niedaleko miejsca zdarzenia. Drugi, 20-letni, próbował uciec przed ścigającymi go policjantami.

Obydwaj zatrzymani byli pijani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli po dwa zarzuty. Dotyczą one pobicia i uszkodzenie ciała. Na wniosek prokuratury sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. (PAP)

autor: Marek Szczepanik

masz/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Krapkowice
-4.6°C
wschód słońca: 07:23
zachód słońca: 15:48
Koronawirus
opolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Krapkowicach

kiedy
2024-01-21 17:00
miejsce
Gminny Ośrodek Kultury, Walce, Ul....
wstęp biletowany